Home page > Aktuality > Uctění vzpomínky na Den válečných veteránů

Uctění vzpomínky na Den válečných veteránů

Jedenáctý listopad není jen vzpomínkou na doby dávno minulé, ale je rovněž připomínkou vynaloženého úsilí a odvahy vojáků v novodobé historii při působení v zahraničních operacích, daleko od domova, kde položili své životy za lepší svět, za svobodu.

Symbolem tohoto data je květ vlčího máku, přičemž má tento den oslovit občany České republiky a připomenout tak statečnost a odvahu válečných veteránů a vyjádřit hluboký respekt těm, kteří neváhali bojovat a položit svůj život za svobodu našeho národa doma i v zahraničí. Jako každý rok, je taktéž organizována cílená sbírka, jejíž výtěžek směřuje na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžkých životních situacích.

Vzpomínku jsme uctili společně s primátorem statutárního města Opavy Ing. Tomášem Navrátilem, představiteli Československé obce legionářské a válečných veteránů, položením kytic a věnců na Městském hřbitově v Opavě. Za příslušníky 53. pPzEB přišel se svým projevem vyjádřit úctu kaplan pluku kapitán Kamil VÍCHA v doprovodu vrchního praporčíka pluku nadpraporčíka Michala PRAVDY a vrchního praporčíka 532. prEB praporčíka Tomáše HARABIŠE.

Nahoru