Home page > Aktuality > Soutěž průzkumných hlídek 2021

Soutěž průzkumných hlídek 2021

Ve dnech 23. až 27. srpna 2021 se v prostoru vojenského újezdu Libavá koná již devátý ročník celoarmádní Soutěže průzkumných hlídek. Tuto událost organizuje 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka v Prostějově.

Letošního ročníku se účastní i dva soutěžní týmy ze slovenského praporu ISTAR z Prešova a dva pozorovatelé z britského průzkumného praporu Household Cavalry Regiment z Bulfordu.

Hlavním cílem soutěže je prověřit schopnosti příslušníků průzkumných jednotek bojového, hloubkového, dělostřeleckého, chemického a ženijního průzkumu při plnění bojového úkolu, dále jejich fyzickou připravenost, psychickou odolnost a sladěnost týmů.

 Letošní námět soutěže nás zavede do období Protektorátu Čechy a Morava. V první části se vojáci ocitnou v prostředí základen v severozápadním Skotsku, kde českoslovenští dobrovolníci museli projít náročným výcvikem. Stejně tak i závodníci jsou vystaveni obtížným soutěžním disciplínám s vyčerpávajícími přesuny a zdoláváním překážek, jsou vystaveni zkouškám z různých odborností, jako např. střelecká, ženijní či práce s výbušninami, které představují přípravu vojáků na plnění úkolů na území nepřítele. Po absolvování této „speciální přípravy“ následuje část druhá, která již obnáší samotné zasazení do protektorátního Československa. Na závodníky čeká pokračování náročného denního i nočního sedmi-etapového závodu čítajícího celkem třiadvacet disciplín, které na sebe vzájemně navazují. Po celou dobu soutěže se hlídky přesouvají se svými zbraněmi a materiálem osobního použití. Soutěže průzkumných hlídek se v roce 2021 zúčastní celkem osmnáct družstev.

 

ODKAZY: 

http://www.102pzpr.cz

https://www.facebook.com/102pzpr

https://www.youtube.com/watch?v=_QM8VfwJ3uw

 

 

Nahoru