Home page > Aktuality > Slavnostní rozloučení s hlavními funkcionáři 53.pPzEB

Slavnostní rozloučení s hlavními funkcionáři 53.pPzEB

Za dodržení přísných hygienických opatření jsme se koncem roku 2020 sešli v prostorech Národního památníku II. světové války v Hrabyni, abychom se oficiálně rozloučili s výraznými osobnostmi našeho pluku, kterým dne 31. 12. 2020 skončilo jejich poslání - služba v AČR.

S koncem roku tak završil svou mnohaletou vojenskou kariéru zástupce velitele pluku plukovník gšt. Ing. René SABELA. V Opavě to začalo a v Opavě to také končí. Studiem na opavském vojenském gymnáziu Jana Žižky z Trocnova plukovník Sabela odstartoval svou vojenskou dráhu. V průběhu kariéry prošel celou řadou průzkumných, zpravodajských a velitelských funkcí. Působil v mnoha posádkách i několika zahraničních operacích. Vojenské službě zasvětil většinu svého života a po více jak 31 letech opustil řady AČR a odešel do zálohy. Na pozici zástupce velitele pluku nastoupil dnem 1.1.2021 plk. Ing. Petr ŠNAJDÁREK.

 

 

Se službou v AČR a u 53. pluku průzkumu a elektronického boje se rovněž rozloučil vrchní praporčík pluku nprap. Patrik LESTLY a náčelník štábu 532. praporu EB major Ing. Radim NĚMEC. Břímě nového vrchního praporčíka k 1. 1. 2021 ponese dále nprap. Michal PRAVDA a do funkce náčelníka štábu 532. praporu EB byl ustanoven mjr. Ing. Martin TAMPA.

 „Děkuji Vám za vaši službu nejenom u 53.pPzEB, která protože byla vždy vykonávána svědomitě, odpovědně a s pravým vojenským srdcem a nasazením, zanechá nesmazatelné stopy v historii tohoto útvaru. Děkuji vám také za váš osobní a lidský přístup, jenž v dnešní době není samozřejmostí. Vážím si vaší podpory, kterou jste mě jako veliteli svou prací a svým přístupem poskytovali. V tomto ohledu mi budete rozhodně chybět. Do nové etapy vašeho života vám přeji hlavně pevné zdraví, pohodu a spokojenost.“ dodal na závěr ceremoniálu velitel pluku plukovník gšt. Ing. Pavel ANDRÁŠKO, MSS. 

 

Nahoru