Home page > Aktuality > Předposlední kolo celoarmádní běžecké ligy v kategorii družstev ovládl 53.pPzEB

Předposlední kolo celoarmádní běžecké ligy v kategorii družstev ovládl 53.pPzEB

Dne 7. října 2021 se v prostředí ski areálu Hlubočky, za téměř ponurého počasí, konalo letos předposlední, tedy již VIII. kolo celoarmádní běžecké ligy.

Běžecká liga 2021 je devítikolová bodovací soutěž jednotlivců, kdy každé z kol probíhá v jiném posádkovém městě ČR. Soutěž je organizována dle věkových kategorií zvlášť pro muže a ženy a končí v polovině listopadu. Výsledné hodnocení v jednotlivých kategoriích mužů a žen je dáno nejlepšími bodovanými výsledky z šesti závodů. Dále se hodnotí soutěž družstev z jednotlivých útvarů. Cílem armádní běžecké ligy je přilákat co největší počet vojenských profesionálů a občanských zaměstnanců, kteří mají chuť si na vlastní kůži i dech zažít originalitu jednotlivých tratí. Nejen, že si při takovýchto závodech mohou vojáci AČR porovnat svou výkonnost, ale uvědomí si i fakt, že běh založený na tělesné vytrvalosti, je jednou z nedílných součástí fyzické zdatnosti příslušníků AČR.

Zástupcům 53. pPzEB zdejší atraktivní kopcovitá trať, s cílovou páskou na nejvyšším vrcholu sjezdové tratě ski areálu Hlubočky, bezpochyby vyhovovala. V jednotlivých věkových kategoriích příslušníci opavské posádky útočili a také se umístili na medailových pozicích. Díky tomu na trati s výrazným převýšením, tak 53. pPzEB obsadil první příčku v kategorii družstev. Závěrečné a finálové kolo celoarmádní běžecké ligy se bude konat v posádce Praha v termínu 1. – 3. listopadu 2021.

Nahoru