Home page > Aktuality > Ochrana člověka za mimořádných situací

Ochrana člověka za mimořádných situací

V pátek 3. 9. 2021 za krásného slunečního dopoledne proběhla v loděnici přístavu Poseidon na Heritesově ulici v Opavě, vzdělávací akce pro hendikepované děti s názvem „Ochrana člověka za mimořádných okolností“.

Akci připravila Základní škola Dostojevského pro tělesně postižené v Opavě ve spolupráci s celým integrovaným záchranným systémem. Bohatý program názorných ukázek byl připraven pro hendikepované děti ze základních a mateřských škol z celého okresu. Zásadním cílem programu „Ochrana člověka za mimořádných situací“ bylo, aby si děti vyzkoušely, jak se mají chovat a reagovat za nezvyklých, někdy i život ohrožujících situací, jak si zavolat pomoc a na koho se mají obrátit. Například při požáru, povodni, pokud se ztratí ve městě i v přírodě, jsou svědky zranění, zdravotního kolapsu kamaráda nebo rodinného příslušníka.

Program a výuka byla zaměřena především na prevenci. Příslušníci 53. pluku průzkumu a elektronického boje opakovaně podpořili tuto akci a tak umožnili, aby si děti i mimo jiné vyzkoušely a prozkoumaly armádní techniku.

 

 

 

 

 

Nahoru