Home page > Aktuality > Nadace Skupiny ČEZ podpoří projekt „Běh pro válečné veterány“

Nadace Skupiny ČEZ podpoří projekt „Běh pro válečné veterány“

 

V pondělí 10. 5. 2021 jste od časných ranních hodin mohli zahlédnout podél řeky Opavice příslušníky opavské posádky 53. pluku průzkumu a elektronického boje, kteří se zapojili do charitativní akce „Běh pro válečné veterány“.

V pravidelných intervalech, tak vybíhali do šestikilometrového okruhu a „sbírali“ cenné kilometry na finanční podporu válečných veteránů.

Projekt organizovaný 22. základnou vrtulníkového letectva byl zaštítěn Vojenským Fondem Solidarity a určen pro podporu válečných veteránů. Tak jako v předchozím roce, kdy se do charitativní akce zapojili téměř všechny složky AČR, tak i letos se rovněž mohou zapojit i civilní občané a to stažením aplikace EPP od Skupiny ČEZ. Tato aplikace zaznamenává pohyb uživatele (např. chůze, běh, jízda na kole, in-line brusle) a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. A na základě celkového součtu těchto bodů v období od 8. 5. do 25. 5. 2021, nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní částkou.

Cílem tohoto již tradičního běhu je oslovit občany České republiky a připomenout tak statečnost, odvahu a vyjádření hlubokého respektu těm, kteří neváhali bojovat za svobodu našeho národa doma i v zahraničí. Výtěžek z charitativní akce bude směřovat na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžkých životních situacích.

Nahoru