Home page > Aktuality > Náčelník Generálního štábu navštívil 53. pluk průzkumu a elektronického boje v Opavě

Náčelník Generálního štábu navštívil 53. pluk průzkumu a elektronického boje v Opavě

Dne 31. října 2018 navštívil 53. pluk průzkumu a elektronického boje Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata v doprovodu zástupce velitele Pozemních sil plukovníka Petra Procházky, ředitele odboru vojenského průzkumu a elektronického boje MO plukovníka Vladimíra Langa a dalších vzácných hostů. V opavské posádce  je přivítal velitel  53. pluku průzkumu a EB plukovník gšt. Pavel Varmus.

V rámci dokladu seznámil plukovník gšt. Pavel Varmus Náčelníka Generálního štábu a další hosty s nejdůležitějšími úkoly 53. pluku průzkumu a EB pro rok 2019, se strukturou pluku, prezentováno bylo působení příslušníků pluku a jejich nasazení v zahraničních operacích. Mimo jiné byli hosté seznámeni s logistickým zabezpečením, s rozvojem infrastruktury a dalšími plány do budoucna. 

Posléze následoval doklad náčelníka Centra ISR, kde byly představeny schopnosti jednotky. Náčelník Generálního štábu rovněž zavítal na pracoviště směny ISR a seznámil se s náplní její činnosti.

Dále program pokračoval ukázkou techniky elektronického boje. Specialisté průzkumu a elektronického boje představili technické prostředky radiového průzkumu a EB a to prostředků MPRS, MANPACK G. Při této příležitosti generál rovněž pohovořil s vojáky obsluhujícími tato zařízení.

Na závěr návštěvy generál Opata zavítal mezi vojáky, kde proběhla beseda s následnou diskuzí. Vojáci se zajímali o problematiku zadávání veřejných zakázek a způsobu jejich financování a o možnostech realizace jazykové přípravy. Nakonec Náčelník Generálního štábu poděkoval veliteli a vojákům pluku za jejich dobře odvedenou práci nejen na území České republiky, ale i v zahraničních operacích.

 

Nahoru