Home page > Aktuality > Ministr obrany navštívil 102. průzkumný prapor v Prostějově

Ministr obrany navštívil 102. průzkumný prapor v Prostějově

Dne 22. října 2018 navštívil posádku Prostějov ministr obrany ČR Lubomír Metnar, který zavítal ke 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka, jenž je součástí 53. pluku průzkumu a elektronického boje generála Heliodora Píky. Ministra obrany doprovázel náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata a velitel Pozemních sil AČR brigádní generál Josef Kopecký. Ministr obrany spolu s hosty a velitelem 102. pzpr pplk. Pavlem Hriníkem uctili památku a vzdali čest u pietního místa 102. pzpr.

Ministr obrany a víše zmínění představitelé AČR byli v rámci dokladu seznámeni s historií 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka, strukturou, naplněností a jeho technickým vybavením. Ministr obrany se zajímal o činnost jednotek v rámci mezinárodních cvičení a o účast příslušníků praporu v zahraničních operacích.

Dále následovala krátká prohlídka vystavené techniky. Ministr obrany spolu s dalšími hosty projevili největší zájem o prostředky optoelektronického vzdušného průzkumu, kde se dotazovali na vystavené bezpilotní prostředky ScanEagle a RQ-11B Raven.

Na závěr ministr zamířil mezi příslušníky praporu, kde proběhla beseda s následnou diskuzí. Příslušníkům praporu odpovídal na jejich otázky a vyjadřoval se k otázkám, o které se zajímali. Při rozloučení ministr kladně kvitoval úroveň připravenosti příslušníků 102. pzpr, ocenil náročnost výcviku, kterým vojáci prochází a popřál jim hodně úspěchů jak v profesním tak i osobním životě.

Nahoru