Home page > Aktuality > Finanční sbírka 53.pPzEB na podporu oblastem, které zasáhlo ničivé tornádo.

Finanční sbírka 53.pPzEB na podporu oblastem, které zasáhlo ničivé tornádo.

Tornádo, které se ve čtvrtek 24. června 2021 prohnalo jižní Moravou, způsobilo enormní škody nejen samotnou svou silou, ale i tím, že jeho trajektorie vedla přímo pásmem obydlené oblasti. V obcích dotčených tornádem bylo poničeno více jak 1200 domů, včetně veřejných budov, dále stromů, vozidel a infrastruktury.

Na pomoc HZS ČR bylo povoláno několik stovek vojáků. Rovněž i naší příslušníci 53.pPzEB, byli a stále jsou zapojení v intenzivním pracovním nasazení na jižní Moravě, kde především zaštiťují provoz dočasného velitelského stanoviště úkolového uskupení.

Solidaritu s obyvateli poničených obcí, hned prvního dne od udeření tornáda, vyjádřili i vojáci 53.pPzEB. „Hned první den po tornádu se mě vojáci ptali, jak by mohli pomoc a zda se nějak zapojíme“ sdělil kaplan 53.pPzEB kpt. Kamil Vícha. „Říkal jsem jim, že armáda určitě zareaguje a že i mnozí z nás tam určitě pojedou pomoc. A že proberu s velitelem možnost uspořádání sbírky na podporu lidí, kterým tornádo vzalo střechu nad hlavou a hned v pondělí dne 28. června byla připravená kasička, pro ty kdo chtěli pomoci společně.“ Mezi tím mnozí pomohli finančně sami a poslali příspěvek na konta neziskových organizací pomáhajících v oblasti, a vím i o vojácích co si vzali dovolenou a jeli tam pomáhat osobně.“ Dodává kaplan kpt. Kamil Vícha.

Celkový výtěžek sbírky za opavskou posádku 40 150 Kč bude věnován Diecézní charitě Brno, která mapuje potřeby konkrétních obyvatel a finanční podporu věnuje potřebným, kteří přišli o střechu nad hlavou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru