Home page > Aktuality > Den vítězství, vzpomínáme a uctíváme památku obětí 2. světové války před 76 lety.

Den vítězství, vzpomínáme a uctíváme památku obětí 2. světové války před 76 lety.

Dne 8. května 2021 uplynulo přesně 76 let od konce druhé světové války a současně od osvobození naší vlasti od nacismu v roce 1945.

Do této války byla vtažena většina států světa a s více než 60 miliony obětí se stala dosud největším a nejvíc zničujícím střetnutím v dějinách lidstva. Češi bojovali proti německým nacistům ve válce na západní i východní frontě.

I přes stále probíhající celosvětovou koronavirovou pandemii, nesmíme zapomínat na jedno z nejzávažnějších historických období, kdy po kapitulaci Německa kapitulovalo a skončila 2. světová válka. Uctíváme tak památku miliónů zemřelých a zraněných vojáků i civilistů po celém světě.

Upomínku na tento historicky významný milník našich dějin symbolizuje Památník obětem druhé světové války na městském hřbitově v Opavě. Každoroční ceremoniál k připomenutí výročí konce druhé světové války se v tomto roce bohužel z důvodů karanténních opatření opět nemohl uskutečnit, a tak za všechny příslušníky 53. pPzEB přišel k památníku položit kytici a svou úctu vyjádřit velitel pluku plk. gšt. Ing. Pavel Andráško v doprovodu vrchního praporčíka pluku nadpraporčíka Michala Pravdy.

Nahoru