Home page > Aktuality > Call centra 53. pluku průzkumu a elektronického boje v posádce Opava a Tábor jsou opět v plném nasazení k podpoře činnosti Krajských hygienických stanic.

Call centra 53. pluku průzkumu a elektronického boje v posádce Opava a Tábor jsou opět v plném nasazení k podpoře činnosti Krajských hygienických stanic.

Vojáci 53. pluku průzkumu a elektronického boje se sídlem v Opavě obnovili, po několika měsíční přestávce, provoz svých Call center v posádkách Opava a Tábor směřovaný na výpomoc hygienickým stanicím v určených krajích ČR.

Vzhledem k současnému vývoji epidemiologické situaci v ČR, kdy křivka s denními počty pozitivně testovaných osob nakažených virem SARS-CoV-2 strmě roste a Call centra jednotlivých KHS se potýkají s nedostatkem personálu, bylo rozhodnuto o aktivaci Call center zabezpečovaných našimi vojáky. V reakci na vzniklou situaci, byly v řádu hodin v opavských a následně taktéž v táborských kasárnách, připravené plně funkční Call centra, vybavené potřebnou technikou s proškolenými vojáky.

Denní průměr více jak 700 hovorů

Ve dvou osmihodinových směnách, sedm dní v týdnu a za dodržení veškerých hygienických opatření, se v Call centru už měsíc pravidelně střídá více jak šedesát příslušníků opavské posádky. S  navoláváním případů spojených s onemocněním COVID-19 své kolegy nově od konce minulého týdne podpořila také patnáctičlenná skupina ze sestavy 532. praporu elektronického boje dislokovaná v posádce Tábor.

„V současné době, máme celkem vyřízeno více jak 16 tisíc hovorů a během jednoho dne jsme v průměru schopni navolat více jak 700 hovorů spojených s pozitivní indikací s onemocněním COVID-19, které formou trasování poskytují cenné informace o dalších možných rizikových kontaktech. Seznamy osob dotčených koronavirovou pandemií se bohužel zaplňují rychleji, než jsou jednotlivé KHS schopny kapacitně zvládat.  Z tohoto důvodu jsme v druhé polovině listopadu obnovili provoz Call centra také v posádce Tábor“. Sdělil mjr. Vít Knapek, náčelník oddělení komunikačních a informačních systémů opavského pluku a v současné době vedoucí opavského Call centra.

Většina současně nasazených vojáků má již zkušenosti na pozicích operátorů Call center z předcházejícího nasazení v rámci zřizovaných pracovišť u pluku. Tyto zkušenosti jim pomáhají zvládat hovory s ohledem na specifika jednotlivých dotazovaných. „Už to trvá poměrně dlouhou dobu a lidé jsou pochopitelně unaveni, snažíme se však zachovávat nejen profesionální, ale i lidský přístup, a pokud je ochota a porozumění na obou stranách, tak emočně vypjaté situace jsou zastoupeny jen minimálně“ prozrazuje jeden z operátorů Call centra z 53. pPzEB.

Nahoru