Home page > Aktuality > 53. pluk průzkumu a elektronického boje v Opavě navštívil ministr obrany Mgr. Lubomír Metnar

53. pluk průzkumu a elektronického boje v Opavě navštívil ministr obrany Mgr. Lubomír Metnar

Dne 24. 9. 2021 ministr obrany Mgr. Lubomír Metnar navštívil 53. pluk průzkumu a elektronického boje v Opavě.

V opavské posádce, ministra obrany a další hosty delegace přivítal velitel pluku plukovník gšt. Ing. Pavel Andráško, MSS společně s hlavními funkcionáři 53. pluku průzkumu a elektronického boje, včetně velitelů podřízených praporů. Významné návštěvy v opavských kasárnách se zúčastnil zástupce velitele pozemních sil brigádní generál Ing. Pavel Kolář.

Velitel pluku na úvodním brífinku seznámil ministra obrany s hlavními úkoly pluku, jeho schopnostmi a strukturou, personálním obsazením, s působením příslušníků pluku v zahraničních operacích a také s rozvojem infrastruktury posádky Opava a dalšími plánovanými aktivitami, které do budoucna povedou ke zvýšení schopností pluku.

V další fázi návštěvy si ministr se svým doprovodem prohlédli objekt Jaselských kasáren, kde byla připravena prezentace techniky pluku formou statických a dynamických ukázek. Návštěva pokračovala k učebně SIMULEB (simulace vedení elektronického boje), kde aktuálně probíhal výcvik operátorů elektronického boje.

Na závěr své návštěvy ministr obrany obdržel z rukou velitele pluku pamětní plaketu 53. pPzEB. Ministr obrany, zároveň při této příležitosti poděkoval veliteli a hlavním funkcionářům pluku za dobře odváděnou práci a po zápisu do kroniky pluku se vydal na cestu k dalšímu plánovanému programu.


 

Nahoru