Home page > Aktuality

Aktuality

Vojáci z Opavy pomáhají na covidových JIP FN Ostrava

Publikováno: 2.12.2021 Autor: David Herber

Šest příslušníků 532. praporu elektronického boje z 53. pluku v Opavě už týden vypomáhá s péčí o pacienty a se zajištěním provozu na covid jednotkách intenzivní péče Fakultní nemocnice Ostrava.

Call centra 53. pluku průzkumu a elektronického boje v posádce Opava a Tábor jsou opět v plném nasazení k podpoře činnosti Krajských hygienických stanic.

Publikováno: 25.11.2021 Autor: David Herber

Vojáci 53. pluku průzkumu a elektronického boje se sídlem v Opavě obnovili, po několika měsíční přestávce, provoz svých Call center v posádkách Opava a Tábor směřovaný na výpomoc hygienickým stanicím v určených krajích ČR.

32. výročí „Sametové revoluce“

Publikováno: 23.11.2021 Autor: David Herber

Dne 17. listopadu 2021 jsme si u Památníku obětem totalitních režimů na náměstí Slezského odboje v Opavě připomněli, již 32. výročí „Sametové revoluce“, tedy dne oficiálně nazývaného Dnem boje za svobodu a demokracii.

Odhalení Vzpomínkové lavičky válečných veteránů

Publikováno: 14.11.2021 Autor: David Herber

Den válečných veteránů slavíme každoročně jako připomenutí ukončení bojů 1. světové války, kdy dne 11. listopadu 1918 v 11 hodin bylo podepsáno příměří mezi zeměmi tohoto válečného konfliktu.

Uctění vzpomínky na Den válečných veteránů

Publikováno: 14.11.2021 Autor: David Herber

Jedenáctý listopad není jen vzpomínkou na doby dávno minulé, ale je rovněž připomínkou vynaloženého úsilí a odvahy vojáků v novodobé historii při působení v zahraničních operacích, daleko od domova, kde položili své životy za lepší svět, za svobodu.

Stránky

Nahoru