Úvodní stránka > Aktuality > UNIFIED VISION 2018 A BALTIC CESMO TRIAL 2018 (,,UV/BCT-18“)

UNIFIED VISION 2018 A BALTIC CESMO TRIAL 2018 (,,UV/BCT-18“)

Dnes po poučení a kontrole materiálu vyrazili jako první vojáci velitelské roty 53. pluku průzkumu a EB s výstrojí a výzbrojí na třítýdenní mezinárodní testovací cvičení trial UNIFIED VISION 2018 a BALTIC CESMO TRIAL 2018. Jednotka bude v průběhu dne doplněna příslušníky ze 102. průzkumného praporu a 532. praporu elektronického boje a celkem se cvičení zúčastní 220 vojáků pluku pod velením plukovníka Ing. Pavola Babice, kteří budou plnit úkoly na území ČR z prostoru VÚj Hradiště a dále na území SRN.

Nejvýznamnější alianční JISR (Joint Intelligence Surveillance Reconnaissance) testovací cvičení - trial „UNIFIED VISION 2018“ (dále jen „UV-18“) proběhne v termínu
4. - 26. června 2018 na územích zapojených aliančních států. V rámci cvičení bude ověřeno naplňování schopností v souladu s CESMO TRIALT 2017 a interoperability sil a prostředků zpravodajství, průzkumu a elektronického boje AČR v oblasti JISR a elektronického boje v koaličním prostředí. Na velení a vojáky čekají tři náročné týdny výcviku plné úkolů, cvičení a psychického tlaku, jehož cílem je přímé operační a technické zapojení senzorů a prostředků ISR a EB AČR k ověření jejich interoperability pro nasazení v rámci společných operací NATO.

Mezinárodní testovací cvičení „BALTIC CESMO TRIAL 2018” (dále jen „BCT-18“) bude provedeno v prostoru základen PUTLOS a TODENDORF na území SRN. Cílem cvičení BALTIC CESMO TRIAL 2018 je prověření schopností interoperability vyčleněných sil a prostředků elektronického boje 53. pPzEB v reálném prostředí zjišťování cílů (pozemních, vzdušných, námořních) a jejich identifikaci s přímým propojením do jednotné NATO sítě CESMO (Cooperative ESM Operations).

 

Nahoru