Úvodní stránka > Aktuality > Charitativní akce ve Šítině pomohla Dennímu stacionáři pro seniory

Charitativní akce ve Šítině pomohla Dennímu stacionáři pro seniory

 

Dne 13. září 2018 se od rána na hřišti ve Štítině konala charitativní akce Pomáháme sportem konaná na podporu Denního stacionáře pro seniory v Opavě.  Akci každým rokem pořádají 53. pluk průzkumu a elektronického boje Generála Heliodora Píky a Základní škola ve Štítině, která rovněž nese jméno významného místního rodáka. Charita navazuje na sbírky z minulých let, ve kterých podpořila například mateřskou školku „Eliška“, Denní stacionář „Mraveneček.“ a Azylový dům pro rodiče s dětmi.

Dopolední program byl plný sportovní aktivity, přihlášení soutěžící plnili úkoly na trati 5 km v přilehlém okolí obce Štítiny. Každé soutěžící družstvo složené ze šesti členů muselo být v týmu zastoupeno alespoň jednou ženou. Na stanovištích na ně čekaly úkoly jako paintball, odesílání zprávy v morseovce, chůze po kládě přes potok, záchrana zraněného atd. První místo si poctivě vybojovali příslušníci centra ISR 53. pluku průzkumu a EB, za nimi pak následovalo družstvo sestavené vězeňskou službou a celníky. Návštěvníci si užívali pohodového dne s bohatým občerstvením, jehož výnos byl podstatnou částí charitativní sbírky. V průběhu akce probíhala armádní výstava fotografií z misí AČR pod názvem „Ten druhý život“, kde si místní obyvatelé a všichni návštěvníci prohlédli práci vojáků a jejich pomoc a nasazení např. v Mali, Kábulu, Afghanistánu.  V odpoledních hodinách čekalo na zúčastněné překvapení, neboť se nad malou vesnicí Štítina snesl vrtulník 102. průzkumného praporu.

Na konci celé akce charitativní sbírky byl spočítán výtěžek, jehož konečná suma činila 24 863,-Kč a tato částka bude využita k nakoupení speciální IT techniky pro seniory – jako například technika k trénování paměti, velká obrazovka, klávesnice pro seniory atd.

Velký dík patří rovněž regionálním sponzorům, bez nichž by se tato akce neobešla: Řeznictví a uzenářství Klemens, pivovaru Bernard, NIKOL limonády, řeznictví Gebauer.

 

Nahoru